• Start
  • Bedevaart naar Banneux 2 oktober 2018 en bezoek aan de Kruiswegstaties in Moresnet
logo_ck met tekst.png

Bedevaart naar Banneux 2 oktober 2018 en bezoek aan de Kruiswegstaties in Moresnet

De parochie Christus Koning organiseert een bedevaart naar Banneux op dinsdag 2 oktober a.s. Het bedevaartsoord ontstond nadat de 12 jarige Mariette Beco verklaarde dat Maria haar in 1933 acht keer was verschenen en dat Maria zich toen de Vierge des Pauvres (Maagd van de Armen) had genoemd.

Tevens bezoeken we de kruisweg in Moresnet. Vanaf 1850, als gevolg van de genezing van vallende ziekte van Arnold Franck, ontwikkelde zich in Moresnet de verering van de Moeder Gods. De overste van de Franciscanen, Johannes Ruiter, besloot in 1895 naast de kapel een kruisweg te bouwen waarmee hij de toewijding aan de H.Franciscus van Assisi zou verbinden aan de verering van de Heilige Maagd.
De kruiswegstaties zijn als grotten aangelegd. Ze zijn uit natuurstenen gemetseld, die men op het kloosterterrein uitgekapt heeft. De statiebeelden, hoogreliëfs uit franse kalkzandsteen, hebben een grootte van 1,50 m hoog en 1,20 m breed. In 1903 was de kruisweg voltooid.

Het programma van de bedevaart luidt:
8.30 uur Vertrek per bus vanaf de kerk van Leyenbroek
11.00 uur Bedevaart Mis
Lunchpauze
13.30 uur Vertrek naar Moresnet
16.30 uur Terug naar Sittard
Aanmelden: de heer Lousberg tel. 046 44 217 19
Pastorie Leyenbroekerweg 107 op donderdag van 9.30 – 12.00 uur
Kosten: € 20,00 per persoon

Denkt U aan een geldig paspoort of identiteitsbewijs.

Afdrukken E-mail

Schoonheidssalon Nicole
logo_ck_small.png